Czas ucieka!!!

By | 13:30 Leave a Comment
Mam nadzieję, że moja dłuższa nieobecność zostanie mi wybaczona. Była ona spowodowana nowym mieszkańcem mojego domu... A dokładnie chodzi o szczeniaka, który jest u mnie od zeszłej soboty. Całą uwagę i wolny czas poświęcam właśnie jemu, ale nie chcę rezygnować z bloga! Notki nadal będą się pojawiać, choć może w nieco większych odstępach czasu.

W tym poście opiszę, co zrobić, by zyskać chociaż parę minut dla siebie. Zachęcam Was jednak do przeczytania ostatniej notki, w której pisałam co nieco o organizacji.Czas ucieka przez palce, a natłok obowiązków z każdym dniem co raz bardziej nas przytłacza. Zaczynamy zaniedbywać przyjaciół, rodzinę, a nawet samych siebie... To również wpływa na nasze samopoczucie, samoocenę, nastawienie do życia. Tylko jak z tym walczyć?
Uważam, że robienie planu dnia jest bezsensu i mija się z celem. Jak długo będziecie się do niego stosować? Wytrwali może tydzień, ale zwykle rezygnuje się z nich po 1-2 dniach. Nasze życie non stop płynie, często pojawiają się nieoczekiwane wydarzenia. Wymaga to od nas choć odrobinę spontaniczności.
Często również odzywa się w człowieku "leń", który widząc plan dnia, ciągnie nas na kanapę, wmawiając nam, że 5 minut odpoczynku więcej nie zaszkodzi... Zwykle zmienia się to w godzinę albo i dłużej. Po nieudanej próbie wprowadzenia w życie "planu dnia", jesteśmy tak zniechęceni i zdemotywowani, że brakuje nam ochoty na podjęcie kolejnych kroków. Zatacza się koło.Zamiast planu dnia warto spisać sobie na kartce wszystkie zadania, które musicie wykonać i być skrupulatnym w ich realizacji. Nie odkładajcie na później czegoś, co możecie zrobić teraz! Prawdopodobnie jutro też Wam się nie będzie chciało, a ciągłe myślenie o tej czynności, nie pozwoli się zrelaksować lub odpocząć. Gdy wykonacie to zadanie w tej chwili, później będziecie mieć więcej czasu tylko dla siebie :)

A teraz zastanów się, ile dzisiaj przesiedziałaś/eś bezczynnie na komputerze? Pewnie znasz już tablicę Facebook'a na pamięć... Założę się, że podobnie jest z najnowszymi plotkami o gwiazdach. Tylko PO CO marnujesz na to cenne minuty? Tak bardzo interesująca jest wiedza, co przed chwilą jadł Twój znajomy? W tym czasie mogłeś przeczytać kilka stron książki, gazety, wykonać ćwiczenia, trening lub napisać tego ważnego mail'a, którego ciągle odkładasz na później. Czy seriale, emitowane obecnie w mass mediach, naprawdę są warte Twojej uwagi? Może lepiej zabrać na świeże powietrze zwierzaka i się z nim pobawić? Pobiegać? Wziąć długą, relaksującą kąpiel?
Podczas długiej podróży nie marnuj czasu na ślepe wpatrywanie się w innych pasażerów! Zabierz ze sobą jakąś pracę, lekcje lub ciekawą lekturę.
Kolację zjadasz zamknięty/a w swoim pokoju? Wyjdź do rodziny, zaproponuj wspólne spożycie posiłku. Niezmiernie ważne są relacje z bliskimi, nie zaniedbuj ich!Zrób sobie dzisiaj mały rachunek sumienia. Ile minut dziennie marnujesz? Ile rzeczy mogłaś/eś dzisiaj zrobić, ale "Ci się nie chciało"? Nie ma na to czasu! Życie ucieka i musisz czerpać z niego jak najwięcej! Obudź się i działaj, to zależy tylko od Ciebie! To TY decydujesz, czy za X lat powiesz sobie, że dobrze wykorzystałeś dany Ci dar, którym jest życie. Zrób wszystko, by właśnie tak było.

0 komentarze :

Prześlij komentarz